به وبلاگ ما خوش آمدید - لطفا صفحه را تا پایان مشاهده کنید
چقدرطول می‌کشد تا خیاطی را به صورت حرفه‌ای یاد بگیریم؟
چقدرطول می‌کشد تا خیاطی را به صورت حرفه‌ای یاد بگیریم؟

در دنیای وسیع خیاطی تبدیل شدن به دوزنده حرفه‌ای ممکن است چندان ساده نباشد. مهارت‌ها و فوت و فن‌های زیادی است که هنرجو باید آن‌ها را یاد بگیرد. در نخستین گام دروس و مطالب تئوری زیادی وجود دارد تا هنرجو از طریق آن‌ها بتواند با خیاطی آشنایی اولیه پیدا کند. سپس نوبت انجام کار عملی است. انجام کار بیشتر و هم زمان داشتن مطالعه می‌تواند هنرجو را با سرعت بیشتری به هدف خود، یعنی تبدیل شدن به یک خیاط حرفه‌ای، نزدیک کند. رسیدن به این هدف مستلزم صرف وقت و حوصله است. اما پیش از این، هنرجو باید مشتاق باشد و انگیزه داشته باشد. تنها در این صورت است که می‌تواند دشواری‌ها را تحمل کند و جلو برود و در نهایت به خیاطی حرفه‌ای تبدل شود. در این مطلب گام به گام با شما پیش خواهیم رفت و به آموزش نکات لازم برای تبدیل شدن به یک خیاط حرفه‌ای می‌پردازیم.

برای خیاط حرفه‌ای شدن مطالعه کنید

نخستین گام برای حرفه‌ای شدن داشتن مطالعه بسیار است. سعی کنید کتاب و ژورنال‌های خوبی در ارتباط با مد، طراحی لباس و خیاطی پیدا کنید و آن‌ها را مطالعه کنید. می‌توانید در این راه از افراد با تجربه پرس و جو کنید یا خود در اینترنت بگردید تا با نویسندگان و طراحان مورد علاقه و هم سلیقه خود آشنا شوید. به عکس الگوها یا مدل‌ها با دقت نگاه کنید، فراموش نکنید نگاه کردن نخستین قدم برای آشنا شدن با یک مهارت جدید است. پس با دقت به تصاویر نگاه کنید. از طرف دیگر، با سلیقه و مد روز جوامع آشنا شوید، تلاش کنید با نیاز و گرایش مردم در زمینه انتخاب پوشاک آشنایی پیدا کنید. به این ترتیب با ذهنی پر از ایده و اطلاعات مفید خیاطی انجام خواهید داد و این‌ها می‌توانند خصلت یک خیاط حرفه‌ای باشند.

زیر نظر اساتید حرفه‌ای خیاطی کنید

اگر در کار خود مصمم هستید و می‌خواهید هرچه زودتر مسیر حرفه‌ای شدن را طی کنید می‌توانید در کلاس‌های آموزش خیاطی ثبت نام کنید. با تحقیق و بررسی برترین مربیان و آموزشگاه‌های شهر خود را پیدا کنید و زیر نظر این مربیان حرفه بیاموزید. این آموزشگاه‌ها لزوما گران‌ترین آموزشگاه‌های شهر شما نیستند، بلکه صرفا اساتیدی هستند که تجربه و دانش زیادی دارند. می‌توانید در دوره‌های مختلف و در کلاس مربیان مختلف شرکت کنید، زیرا هر فردی تجربیات منحصر به فرد خود را دارد و به این ترتیب شما می‌توانید از منابع مختلف دانش و مهارت کسب کنید. این کار شما را به یک هنرمند زبده و با تجربه تبدیل خواهد کرد.


یک چرخ خیاطی خوب تهیه کنید

چرخ خیاطی مهم‌ترین ابزار کار شما است. شاید در ابتدای مسیر یادگیری این هنر نیازی به استفاده از چرخ خیاطی حرفه‌ای نداشته باشید، اما برای تبدیل شدن به یک خیاط ماهر نیاز دارید از چرخ خوب استفاده کنید. البته این به معنی صرف هزینه زیاد و خرید چرخ خیاطی گران قیمت نیست، بسیاری از خیاطان حرفه‌ای از چرخ‌های دستی قدیمی در کار خود استفاده می‌کنند. اما وسیله‌ای که شما از آن به عنوان ابزار اصلی خود استفاده می‌کنید در درجه اول باید کیفیت لازم را داشته باشد و در حین کار با مشکل روبرو نشود و در درجه دوم نیازهای شما را برآورده کند. یک خیاط ممکن است از طریق چرخ‌های دارای قابلیت برنامه ریزی نیاز خود را تامین کند، اما یک خیاط دیگر که به طور مثال با هنر سوزن دوزی آشنایی دارد با چرخی ساده نیاز خود را برطرف کند و کارهای ظریف را با دست انجام دهد.

از خطا کردن نترسید

به پارچه فروشی بروید و پارچه‌های ارزان قیمت تهیه کنید. برای حرفه‌ای شدن باید هر چه بیشتر کار عملی انجام دهید. اگر بخواهید منتظر گرفتن سفارش یا پیدا کردن ایده برای خیاطی بمانید مدت زیادی طول می‌کشد تا حرفه‌ای شوید. بنابراین با تهیه پارچه‌های ارزان قیمت و البته در جنس‌های مختلف خود را مدام مشغول به کار نگه دارید. با این روش می‌توانید با ضعف‌های خود آشنا شوید و البته ایده‌های خود را نیز به صورت عملی مورد آزمایش قرار دهید و نتیجه آن را بر روی کار ببینید. هر زمان که با مشکل یا سوال مواجه شدید می‌توانید از اساتید خود یا افراد حرفه‌ای راهنمایی بخواهید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. نمونه‌های کار خود را نیز به اطرافیان و همچنین خیاطان حرفه‌ای نشان دهید تا با نظر آن‌ها و همچنین ایرادات کار خود آشنا شوید. این کار به میزان زیادی شما را در مسیر حرفه‌ای شدن پیش می‌برد.

مدت زمان لازم برای یادگیری خیاطی چقدر است؟

انسان ها همواره به دنبال راهی برای برآورده کردن نیازهای خود و آسان تر کردن زندگی بوده اند.
کسب مهارت در خیاطی و یادگیری اصولی آن از مهم ترین و پرکاربردترین مهارت ها در زندگی می باشد.
خیاطی یک هنر آسان و با در آمد کافی می باشد که به وسیله آن می توانید علاوه بر برطرف کردن نیازهای خود به کسب درآمد نیز بپردازید.
خیاطی کردن یک فعالیت لذت بخش است که با پرداختن به آن می توانید لحظاتی شاد را سپری کرده و احساس رضایت و عزت نفس بیشتری داشته باشید.
یادگیری خیاطی یک هنر کاربردی می باشد که تأثیر بسیار زیادی در اقتصاد خانواده دارد.
در این هنر بهداشت نیز از درجه بالایی برخوردار است.
لباس دوخته شده تنها مختص خود شماست و متناسب با سایزتان دوخته شده است و هرگز قبل از شما کسی آن را پرو نکرده است.

| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ 1398/8/13 و در ساعت : 12:10 - نویسنده : bahi
آخرین مطالب نوشته شده
  • دوخت تاپ و پیراهن سریع و آسان است.
  • انواع دوخت
  • چقدرطول می‌کشد تا خیاطی را به صورت حرفه‌ای یاد بگیریم؟
  • Copyright © 2010 by http://bahi.samenblog.com